Ulrich Reality PRO Frýdek-Místek

Jak to dělám já

 

Správně, férově, bezpečně a především tak, aby se Vaše nemovitá věc prodala v co nejkratším čase za maximální možnou cenu.

A jak vlastní prodej probíhá?

Informace
Na první schůzce si navzájem vyměníme informace. Vy mi sdělíte, o jakou nemovitou věc se jedná, cenovou představu, kdy potřebujete peníze, kdy se chcete vystěhovat a další okolnosti. Ode mne se především dovíte návrh dalšího postupu, jaké konkrétní kroky budu činit a návrh výše mé odměny. Odpovím na všechny Vaše otázky související s prodejem.

Naše první schůzka může proběhnout u mne v kanceláři, u Vás doma nebo třeba v kavárně. Rozhodnutí je jen na Vás. Vše probereme, domluvíme.

Ocenění nemovité věci
Po návštěvě a prohlídce předmětu prodeje zpracuji odhad obvyklé - tržní ceny. Ten nám ukáže reálnou cenu, za kterou nemovitou věc prodáme v čase a místě. Na základě odhadu se dohodneme na prodejní ceně.

Zprostředkovatelská smlouva
Uzavřeme zprostředkovatelskou smlouvu se vzájemně dohodnutými podmínkami. Jejím obsahem jsou, mimo jiné, ujednání o ceně prodeje, rozsahu služeb, termínech, výši provize atd. Smlouva je dnes již uzákoněnou nutností, nicméně jasně a srozumitelně stanovuje co, kdo, komu, za kolik, čímž chrání obě strany.  

Příprava před prodejem 
Dohodneme si podmínky přípravy nemovité věci pro prodej, resp. pro prezentaci. Konkrétně si ujasníme, zda bude stačit prostory pouze jen vyklidit, vymalovat, či bude vhodnější provést složitější náročnější, případně nákladnější úpravy - Home Staging. Jedná se o metodu přípravy nemovité věci k profesionální prezentaci na realitním trhu. Cílem je zvýšení její atraktivity pro co nejširší okruh potenciálních zájemců. Prezentuje se na fotkách a videu v inzerci na internetu a samozřejmě při osobní prohlídce. Home staging není jen to, že se uklidí, jako před návštěvou tchýně. Nemovitá věc se krásně naaranžuje, sladí do správných barev a vybaví atraktivními doplňky. Důležité je celý prostor odosobnit, zneutralizovat. S jeho pomocí vykouzlí z Vaší nemovité věci neodolatelné zboží. Díky němu ji pak prodáme nejen rychleji, ale i za vyšší cenu. Vhodný stupeň přípravy Vám doporučím, rozhodnutí pak bude jen na Vás.

Fotografie, videoprohlídky
Dnešní doba je opravdu náročná a aby se Vaše nemovitá věc prodala za maximum, vše musí být perfektní. Nádherně ji nafotím a natočením videa vytvořím videoprohlídku, díky které zabodujeme na realitních serverech a doslova vytřeme zrak naší konkurenci. Video, jako součást prezentace nemovité věci zvyšuje její atraktivitu a zájem většího počtu potencionálních kupců zúčastnit se prohlídky. První dojem prodává a lidé si raději prohlíží obrázky, než čtou. Home staging, kvalitní fotografie a videoprohlídka jsou základem úspěchu!

Inzerce, marketing
Inzeruji na nejnavštěvovanějších realitních serverech, kontaktuji poptávající z databáze a využívám další marketingové nástroje. Díky tomu trvá hledání vhodného zájemce jen velmi krátkou dobu. Nemovité věci, které prodávám, musí být všude vidět. Používám moderní metody, které rychle prodávají.

Jednání se zájemci, prohlídky
Veškerá jednání se zájemci a fyzické prohlídky probíhají za mé osobní účasti a Vaše přítomnost není povinná, pouze dobrovolná. Vše organizuji za Vás. V této souvislosti je rovněž možné se dohodnout na předání klíčů.

Právní servis
Ve chvíli, kdy máme solventního kupce, zajistím vypracování veškeré potřebné smluvní dokumentace, tak aby převod nemovité věci proběhl řádně, bez komplikací a bezpečně. V dnešní době je nejbezpečnějším způsobem převodu peněz advokátní, notářská nebo bankovní úschova. Osobně doporučuji advokátní úschovu, ale to nechám na Vašem rozhodnutí. Ve všech těchto záležitostech spolupracuji s advokátkou Mgr. Markétou Rájeckou.

Předání nemovité věci
Poskytnu veškerou součinnost s fyzickým předáním nemovité věci novému majiteli. Nechám připravit předávací protokoly a všechny dokumenty k převodu médií (elektřiny a plynu u dodavatelů energií). Vše zařídím tak, aby Vaše účast při těchto časově náročných formalitách nebyla nutná.

Ceník realitních služeb
Cena za mé služby je stanovena vždy předem a pohybuje se v rozmezí 3 - 6% z kupní ceny skutečně realizované

Uvedená cena zahrnuje již veškeré kompletní služby včetně poplatků a je vždy konečná.

Za mé služby neplatíte nic předem, provize je splatná až po úspěšném ukončení obchodního případu.